sieb-3

Moja droga, mam dla Ciebie dzisiaj dwa ważne pytania.

Czy to jak _____________ (się odżywiasz, spędzasz czas, wykonujesz swoją pracę, budujesz relacje) jest w zgodzie z tym, kim naprawdę jesteś?

I zanim odpowiesz-"tak, jest w zgodzie, bo boję się zranienia i w relacjach jestem ostrożna i podejrzliwa, taka po prostu już jestem".

Proszę, POCZEKAJ!

Za lękiem przed zranieniem może skrywać się ogromna potrzeba miłości, którą nosisz w sobie i którą chciałabyś obdarzyć drugiego człowieka. Ta właśnie miłość definiuje Ciebie, nie lęk przed nią! Każda z nas doświadcza chwil słabości i siły, chwil radości i łez, lęku i odwagi.  Pod tym względem nie różnimy się od siebie.

A sposobów na prześciganie własnych słabości i niepewności jest wiele. Staramy się za wszelką cenę zwalczyć ból, niepokój, negatywne emocje. Jednak wraz z osłabianiem tego, co według nas jest niepożądane, często odcinamy się od tego, co dobre- radości, wdzięczności, uśmiechu. 

Gdybyś spojrzała na siebie jako na dzieło sztuki, dostrzegłabyś całe spektrum emocji. To one czynią nas prawdziwymi. I bez względu na to, jak bardzo będziemy się starać wymazać z płótna kolory szarości to one tam pozostaną.

 

Stawianie czoła trudnym doświadczeniom, które spotykają nas na drodze jest nieodłącznym elementem życia i to jak podjedziemy do tego, co nam się przytrafia zależy TYLKO i wyłącznie od nas samych. To Ty decydujesz, jaką kobietą chcesz być.

 PYTANIE 2

Z czego korzystasz, aby ukryć się przed rzeczywistością? (emocjonalne podjadanie, perfekcjonizm, praca, krytycyzm, obwinianie innych, odkładanie spraw na później, itp).

Każda z nas ma swoje sposoby na chronienie siebie. Kiedy jednak te formy ochrony niweczą nasze marzenia i plany to cena, jaką zaczynamy płacić za złudne poczucie bezpieczeństwa staje się zbyt wysoka. 

Dlatego zrozumienie swoich zachowań i emocji to pierwsze krok do zmiany.

Jesteś na nią gotowa?

 

Na te dwa pytanie (I NIE TYLKO!) odpowiemy sobie w trakcie kursu "Dary niedoskonałości". Masz tylko 5 dni, aby dołączyć do nas. SPRAWDŹ TUTAJ!

Pin It on Pinterest

Share This